دوشنبه 26 مهر 1400

کودکان

کودکان فرشته های پاکِ مهربانی و امیدند برای اهل زمین. گاهی بار سنگین زندگی بر دوششان، دستهای کوچکشان را می آزارد و غمهایشان از قدشان بلندتر میشود. آن وقت است که انگار دل آسمان و زمین با هم میگیرد؛‌ وقتی فرشته هایش دیگر نمیخندند !
ما میخواهیم به یاری شما، طرح لبخند و امید بنشانیم بر لبها و دستهای کوچک این فرشته ها، تا فردا را روشن تر نقش بزنند. و زمین از خنده هایشان پر شود. آن هنگام مطمئناً، برای همه ما، دنیا جای قشنگ تری میشود. وقتی رویاهای ما با رویاهای رنگارنگ کودکان گره بخورد و دست هم را تا رسیدن به آنها رها نکنیم. برای فردایی بدون تبعیض، که حق سلامتی،‌ تحصیل و آموزش و پیشرفت برای همگی آنها فراهم شود.


در حال حاضر به همّت و همکاری دوستان ما، در حسینیه شیخ رجبعلی خیّاط، بخش کودکان و نوجوان پسر که عمدتاً از کودکان کار هستند، راه اندازی شده و در این بخش، ایشان اقدام به برپایی دارالقرآن و کانون مخصوص پسران کودک و نوجوان کرده اند، که علاوه بر آموزش مهارت ها و بازی، پخش فیلم و انیمیشن، اردوهایی را نیز برای آنان برگزار مینمایند.
در بخش دختران نیز علاوه بر برگزاری برخی کلاسهای آموزشی، اعم از کلاسهای تقویتی، زبان، قرآن و نقاشی، با همکاری بخش تربیت بدنی شهرداری، سعی بر این است که هر ماه برنامه های تفریحی و اردوهای متنوع برای بچّه ها داشته باشیم.