دوشنبه 26 مهر 1400

درمانی

از آنجائیکه تامین هزینه های درمانی در بسیاری از موارد برای خانواده های نیازمند منطقه دروازه غار مشکل بوده و نیز به دلیل مسائل بهداشتی، فرهنگی و غیره مشکلات عدیده ای نیز در بخش درمان در منطقه وجود دارد؛ درمانگاه خیریه منتظران اباصالح (عج) سعی بر این داشته تا بار فشار مالی درمان را تا حد زیادی از دوش خانواده ها برداشته و خدمات درمانی خود را به صورت رایگان و یا با هزینه های بسیار اندک به این عزیزان ارائه دهد تا از این طریق آن ها را تحت حمایت خود قرار داده و همچنین در بخش های دیگرفعال نماید.
خدمات ارائه شده در بخش درمان به شرح ذیل میباشد:

بخش عمومی

دراین بخش که در دو شیفت صبح و عصر سه پزشک خانم و چهار پزشک آقا ازساعت هشت صبح تا ده شب خدمات ارائه می نمایند.

 • بخش خدمات: تزریقات، سرم تراپی، فشارخون، تست قند خون، حجامت، ختنه، زدن بخیه، کشیدن بخیه، نوار قلب، سونداژ، گاواژ و ...
 • بخش پایگاه بهداشت (رایگان): شامل سه مراقب سلامت (خانم) که در شیفت کاری صبح از ساعت هشت تا دو عصر خدمات رایگان ذیل را ارائه می نمایند.
 • واکسیناسیون: واکسن، قد و وزن، غربالگری دیابت، معاینه پدیکلوز، غربالگری روان، غربالگری تغذیه، سل، آسم و ...
 • مامایی: مراقبت پیش از بارداری، مراقبت بارداری، مراقبت پس از زایمان، مراقبت تنظیم خانواده و ارائه اقلام تنظیم و ...
 • بخش دندانپزشکی: دراین بخش سه پزشک خانم در دو شیفت کاری صبح و عصر از ساعت هشت صبح تا هشت شب خدمات ذیل را ارائه می نمایند.
  عصب کشی، ترمیم با کامپوزیت یا آمالگام، کشیدن اطفال، کشیدن بزرگسال، پالپکتومی اطفال، کشیدن عقل با جراحی و بدون جراحی، جرم گیری، روکش لمینت، پروتز فیلپر، ریلاین، ریبیس، ریپر و ...

* چون در دوران بارداری، بهداشت دهان و دندان و پیشگیری از بیماریهای آنها از اهمیت خاصی برخوردار میباشد، و مادر در این دوران مسئولیت دو نفر یعنی خود و کودک را برعهده گرفته و در صورت عدم توجه و مراقبت های لازم، احتمال آسیب به دندانها، پوسیدگی و یا از دست رفتن آنها وجود دارد، درمانگاه خیریه منتظران ابا صالح (عج) با مشارکت همگانی خیرین شرایطی را فراهم آورده تا زنان باردار نیازمند منطقه به صورت ویژه، تحت حمایت بخش دندانپزشکی این مرکز درمانی قرار گیرند.

 

بخش تخصصی

 • متخصص گوش وحلق و بینی: ارائه خدمات در رزوهای یکشنبه
 • متخصص طبی ورزشی: ارائه خدمات در روزهای سه شنبه
 • متخصص چشم: ارائه خدمات در روزهای یکشنبه
 • متخصص زنان و زایمان: ارائه خدمات در روزهای یکشنبه
 • متخصص سونوگرافی: ارائه خدمات در روزهای یکشنبه و چهارشنبه
 • پوست ومو: ارائه خدمات در روزهای شنبه و چهارشنبه

دکتر علی اکبر رسول رضایی (پزشک صلواتی)

 

دکتر متشکر آرانی

 

لازم به ذکر است، در صورتی که مشکلات افراد فراتر از حد امکانات درمانگاه بوده و به صورت فوری و یا حاد نیاز به دریافت خدمات خاص، جراحی و غیره داشته باشند، سعی بر این بوده تا در صورت امکان، این عزیزان به مراکز دیگر، پزشکان خیّر و موسساتی که با درمانگاه همکاری مینمایند ارجاع داده شوند و یا به کمک خیرین، هزینه های درمانی ایشان تا آنجا که ممکن است تامین گردد.
به علاوه، در این راستا طرحی نیز بنام " مهر درمان" در درمانگاه خیریه منتظران اباصالح (عج) وجود دارد، به این صورت که هر خیّر در صورت تمایل میتواند، تعدادی مراجعه کننده که یارانه درمانی به ایشان تعلق میگیرد را، تحت پوشش خود قرار دهد و با پرداخت ماهیانه مبلغ مشخص، آن افراد را برای تامین هزینه های درمانی خود یاری نماید.